Soft Drinks
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Brisk
Lemon Iced Tea
12x355.0 ml, $0.21/100ml
PC Optimum Offer
sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.99
Brisk
Lemon Iced Tea
6x710.0 ml, $0.19/100ml
PC Optimum Offer

sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
Plus tax
President's Choice
Spritz-Up Lemon-Lime Soda
2 l, $0.09/100ml

sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
Plus tax
President's Choice
Diet Spritz-Up Lemon-Lime Soda
2 l, $0.09/100ml

sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
Plus tax
President's Choice
Low Sodium & Caffeine-Free Diet Cola
2 l, $0.09/100ml
sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.99
Plus tax
7Up
Lemon Lime Soft Drink
6x710.0 ml, $0.19/100ml
PC Optimum Offer
sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.99
Plus tax
Pepsi
Zero Sugar Cola
6x710.0 ml, $0.19/100ml
PC Optimum Offer

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax
Dr Pepper
Soda
12x355.0 ml, $0.21/100ml
PC Optimum Offer

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax
Crush
Orange Soft Drink
2 l, $0.21/100ml
PC Optimum Offer

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax
7Up
Lemon Lime Soft Drink
2 l, $0.21/100ml
PC Optimum Offer

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax
Pepsi
Zero Sugar Cola
12x355.0 ml, $0.21/100ml
PC Optimum Offer

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax
Pepsi
Zero Sugar Cola
2 l, $0.21/100ml
PC Optimum Offer

sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.99
Plus tax
Canada Dry
Zero Sugar Ginger Ale
6x710.0 ml, $0.19/100ml

sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.99
Plus tax
Crush
Orange Soft Drink
6x710.0 ml, $0.19/100ml
PC Optimum Offer
Low Stock

sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
Plus tax
President's Choice
Diet Ginger Ale
2 l, $0.09/100ml

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax
Sprite
Lemon Lime Soda Fridge Pack Cans
12x355.0 ml, $0.21/100ml

sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.99
Plus tax
Sprite
Lemon Lime Soda Bottles
6x710.0 ml, $0.19/100ml

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax
Coca-Cola
Cola Cherry Zero Fridge Pack Cans
12x355.0 ml, $0.21/100ml

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax
Sprite
Lemon Lime Soda Zero Sugar Fridge Pack Cans
12x355.0 ml, $0.21/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax
Sprite
Lemon Lime Soda Zero Sugar Bottle
2 l, $0.21/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Plus tax
Sprite
Lemon Lime Soda Cans
6x222.0 ml, $0.43/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax
Dr Pepper
Soda
2 l, $0.21/100ml
PC Optimum Offer

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax
Crush
Zero Orange
12x355.0 ml, $0.21/100ml
PC Optimum Offer

sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
Plus tax
President's Choice
Old-Fashioned Style Root Beer
2 l, $0.09/100ml

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax
Canada Dry
Diet Ginger Ale
12x355.0 ml, $0.21/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax
7Up
Zero Soda
2 l, $0.21/100ml
PC Optimum Offer

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax
Canada Dry
Ginger Ale Zero Sugar
2 l, $0.21/100ml

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax
7Up
Zero Sugar Lemon Lime Soft Drink
12x355.0 ml, $0.21/100ml
PC Optimum Offer

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Pepsi
Diet Cola
6x222.0 ml, $0.41/100ml
PC Optimum Offer
Low Stock

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax
Pepsi
Diet Caffeine Free Cola
12x355.0 ml, $0.21/100ml
PC Optimum Offer

sale: $6.49, formerly: $6.75
SAVE $0.26
Plus tax
President's Choice
Diet Ginger Ale
12x355.0 ml, $0.15/100ml
Low Stock

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Plus tax
Coca-Cola
Cola Zero Sugar Zero Caffeine Cans
6x222.0 ml, $0.43/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Cream Cheese Product
227 g, $2.09/100g
sale: $8.00, formerly: $10.00
SAVE $2.00
President's Choice
Peeled Raw Pacific White Shrimp
400 g, $2.00/100g

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Prepared in CanadaPresident's Choice
Blueberries Cultivated
600 g, $0.83/100g
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml
























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































