Makeup & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
$13.99
Plus tax
Maybelline
New York Fit Me! Loose Finishing Powder 25 Medium
8 g, $174.88/100g
Low Stock
Low Stock
sale: $15.99, formerly: $19.99
SAVE $4.00
Plus tax
Maybelline
Super Stay Foundation 102 Lumi-Matte
30 ml, $53.30/100ml
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Plus tax
Revlon
Super Lustrous Lipstick, Wine With Everything
1 ea, $10.00/1ea
Low Stock
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Maybelline
Super Stay Vinyl Ink Longwear No-Budge Liquid Lipcolor, Highly Pigmented Color and Instant Shine, Fearless, Purple Brown
4.2 ml, $247.38/100ml
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Plus tax
Revlon
Super Lustrous Lip Gloss 260 Rosy Future
1 ea, $10.00/1ea
Low Stock
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Maybelline
Super Stay®Ink Crayon Lipstick
5 ml, $207.80/100ml
sale: $9.00, formerly: $11.99
SAVE $2.99
Plus tax
Cover Girl
Perfect Point Plus Ink Gel Eye Pencil Dazzling Burgundy - 295
0.28 g, $3,461.54/100g
Low Stock
sale: $11.00, formerly: $13.99
SAVE $2.99
Plus tax
Cover Girl
Outlast Lipstain Plum Berry - 060
1.7 ml, $647.06/100ml
Low Stock
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Maybelline
Super Stay Vinyl Ink Longwear No-Budge Liquid Lipcolor, Highly Pigmented Color and Instant Shine, Peppy, Red Purple
4.2 ml, $247.38/100ml
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Plus tax
Revlon
Super Lustrous Lipstick Crème 750 Kiss Me Coral
1 ea, $10.00/1ea
Low Stock
Low Stock
sale: $7.19, formerly: $8.99
SAVE $1.80
Plus tax
Rimmel London
Scandaleyes Waterproof Kohl Kajal 003 Brown
1 ea, $719.00/100ea
Low Stock
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Maybelline
Lifter Liner Lip Liner 08-Fine Line
1 ea, $10.39/1ea
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Plus tax
Maybelline
Super Stay 24 Color Lip Color & Balm Topcoat 145 Constant Cocoa
4.1 g, $282.68/100g
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Plus tax
Revlon
Super Lustrous Pearl Lipstick, 430 Softsilver Rose
1 ea, $10.00/1ea
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
President's Choice
White Cheddar Deluxe Macaroni and Cheese Dinner
200 g, $0.90/100g

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Prepared in CanadaPresident's Choice
Blueberries Cultivated
600 g, $0.83/100g

sale: $7.75, formerly: $7.99
SAVE $0.24
Prepared in CanadaLiberte
Greek 0% Yogurt, Plain, High Protein
750 g, $1.03/100g
sale: $8.00, formerly: $10.00
SAVE $2.00
President's Choice
Peeled Raw Pacific White Shrimp
400 g, $2.00/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































