Makeup & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $17.19, formerly: $21.49
SAVE $4.30
Plus tax
L'Oreal Paris
True Match Neutral Powder N2 Classic Ivory
9.5 g, $180.95/100g
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Plus tax
Revlon
Super Lustrous Lipstick Crème 802 Daylight Delight
1 ea, $10.00/1ea
Low Stock
sale: $11.19, formerly: $13.99
SAVE $2.80
Plus tax
L'Oreal Paris
Paris Colour Riche, 350 British Red
3.6 g, $310.83/100g
sale: $7.19, formerly: $7.99
SAVE $0.80
Plus tax
Burt's Bees
Hydrating Lip Oil With Sweet Almond Oil
7.98 g, $90.10/100g
Low Stock
sale: $11.19, formerly: $13.99
SAVE $2.80
Plus tax
L'Oreal Paris
Colour Riche 417 Peach Fuzz
3.6 g, $310.83/100g
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Plus tax
Revlon
Super Lustrous Lipstick Crème 750 Kiss Me Coral
1 ea, $10.00/1ea
Low Stock
sale: $11.19, formerly: $13.99
SAVE $2.80
Plus tax
L'Oreal Paris
Color Riche 110 Made In Paris
4.8 g, $233.13/100g
Low Stock
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Maybelline
Lifter Liner Lip Liner 08-Fine Line
1 ea, $10.39/1ea
sale: $7.19, formerly: $8.99
SAVE $1.80
Plus tax
Rimmel London
Scandaleyes Waterproof Kohl Kajal 003 Brown
1 ea, $719.00/100ea
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Plus tax
Maybelline
100 Reach High Lip Crayon
1.2 g, $965.83/100g
sale: $12.50, formerly: $15.99
SAVE $3.49
Plus tax
Revlon
Colorstay Xtensionnaire Lengthening Mascara 203 Black Brown
1 ea, $12.50/1ea
sale: $9.00, formerly: $11.99
SAVE $2.99
Plus tax
Cover Girl
Perfect Point Plus Ink Gel Eye Pencil Metallic Slate - 290
0.28 g, $3,461.54/100g
sale: $15.99, formerly: $19.99
SAVE $4.00
Plus tax
Maybelline
Super Stay Foundation 102 Lumi-Matte
30 ml, $53.30/100ml
Low Stock
Low Stock
sale: $11.00, formerly: $13.99
SAVE $2.99
Plus tax
Cover Girl
Outlast Lipstain All-Star - 05
1.7 ml, $647.06/100ml
Low Stock
sale: $8.39, formerly: $10.49
SAVE $2.10
Plus tax
Rimmel London
Radiance Brick Multi-Tonal Shimmer Powder 001 Light
1 ea, $8.39/1ea
Low Stock
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Plus tax
Revlon
Super Lustrous Lip Gloss, Super Natural
1 ea, $10.00/1ea
sale: $8.39, formerly: $8.99
SAVE $0.60
Plus tax
Rimmel London
Stay Matte Powder 006 Warm Beige
14 g, $59.93/100g
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Plus tax
Revlon
Super Lustrous Lipstick, Blushing Mauve
1 ea, $10.00/1ea
Low Stock
sale: $12.79, formerly: $15.99
SAVE $3.20
Plus tax
L'Oreal Paris
Le Shadow Stick Eyeshadow 240 Brown Abyss
1 ea, $12.79/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $7.75, formerly: $7.99
SAVE $0.24
Prepared in CanadaLiberte
Greek 0% Yogurt, Plain, High Protein
750 g, $1.03/100g
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.90/100g

sale: $3.29, formerly: $4.49
SAVE $1.20
Prepared in CanadaGay Lea
Sour Cream, Regular 14%
500 ml, $0.66/100ml
sale: $8.00, formerly: $10.00
SAVE $2.00
President's Choice
Peeled Raw Pacific White Shrimp
400 g, $2.00/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































