Makeup & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $8.00, formerly: $9.99
SAVE $1.99
Plus tax
Cover Girl
Smoothers Concealer, Fair
4 g, $2.00/1ea
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Plus tax
Revlon
Super Lustrous Lipstick Pearl 625 Iced Amethyst
1 ea, $10.00/1ea
Low Stock
$13.99
Plus tax
Cover Girl
Exhibitionist Stretch and Strengthen Mascara - Very Black
9 ml, $155.44/100ml
Low Stock
Low Stock
Low Stock
$10.99
Plus tax
Cover Girl
Exhibitionist Lash Enhancing Liquid Eyeliner 300 Rich Brown
1 ml, $1,099.00/100ml
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Plus tax
Revlon
Super Lustrous Lipstick Pearl 641 Spicy Cinnamon
1 ea, $10.00/1ea
Low Stock
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Maybelline
SuperStay Vinyl Ink Liquid Lipstick, Witty
4.2 ml, $247.38/100ml
Low Stock
sale: $11.00, formerly: $13.99
SAVE $2.99
Plus tax
Cover Girl
Outlast Lipstain Admire - 20
1.7 ml, $647.06/100ml
Low Stock
$12.99
Plus tax
Cover Girl
Trublend Skin Enhancer Baked Luminous Blush Rose Latte - 410
8 g, $162.38/100g
Low Stock
sale: $11.19, formerly: $13.99
SAVE $2.80
Plus tax
L'Oreal Paris
Colour Riche Riche Montmartre Lipstick
3.6 g, $310.83/100g
Low Stock
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Plus tax
Revlon
Super Lustrous Lipstick, Rose Velvet
1 ea, $10.00/1ea
Low Stock
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Plus tax
Maybelline
Super Stay Matte Ink Lip Color 20 Pioneer
2.3 ml, $503.91/100ml
Low Stock
sale: $7.99, formerly: $9.99
SAVE $2.00
Plus tax
Rimmel London
Sunshimmer Waterproof Bronzing Powder 022 Sun Bronze
1 ea, $7.99/1ea
Low Stock
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Plus tax
Maybelline
105 On The Grind Lip Crayon
1.2 g, $965.83/100g
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
President's Choice
White Cheddar Deluxe Macaroni and Cheese Dinner
200 g, $0.90/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Cream Cheese Product
227 g, $2.09/100g
sale: $8.00, formerly: $10.00
SAVE $2.00
President's Choice
Peeled Raw Pacific White Shrimp
400 g, $2.00/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.90/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































