Lips
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $11.19, formerly: $13.99
SAVE $2.80
Plus tax
L'Oreal Paris
Colour Riche Lip Stick, 560 Saucy Mauve
4 g, $279.75/100g
Low Stock
Low Stock
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Maybelline
Lifter Lip Liner, Long-Lasting Line Leader
1 ea, $10.39/1ea
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Plus tax
Maybelline
Super Stay 24 Color Lip Color 090 Timeless Rose
4.1 g, $282.68/100g
Low Stock
sale: $6.29, formerly: $6.99
SAVE $0.70
Plus tax
Burt's Bees
Magnolia Tinted Lip Balm
4.25 g, $148.00/100g
Low Stock
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Maybelline
Super Stay Vinyl Ink Longwear No-Budge Liquid Lipcolor, Sultry
4.2 ml, $247.38/100ml
Low Stock
sale: $11.19, formerly: $13.99
SAVE $2.80
Plus tax
L'Oreal Paris
Colour Riche 251 Wisteria Rose
3.6 g, $310.83/100g
Low Stock
sale: $11.00, formerly: $13.99
SAVE $2.99
Plus tax
Cover Girl
Outlast Lipstain Admire - 20
1.7 ml, $647.06/100ml
Low Stock
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Plus tax
Maybelline
Superstay Matte Ink Lip Inspirer
5 ml, $231.80/100ml
sale: $11.00, formerly: $13.99
SAVE $2.99
Plus tax
Cover Girl
Outlast Lipstain Jazzberry - 40
1.7 ml, $647.06/100ml
Low Stock
sale: $11.19, formerly: $13.99
SAVE $2.80
Plus tax
L'Oreal Paris
Paris Ny Lipstick
3.6 g, $310.83/100g
Low Stock
sale: $11.19, formerly: $13.99
SAVE $2.80
Plus tax
L'Oreal Paris
Colour Riche, Lip Stick 843 Toasted Almond
3.6 g, $310.83/100g
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Maybelline
liquid lipstick, Peechy
4.2 ml, $247.38/100ml
Low Stock
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Plus tax
Maybelline
SuperStay Matte Ink Liquid Lipstick Makeup, Long Lasting, High-Impact Lip Colour, Up to 16 hours, Ringleader, 175, Mauve Pink, 5 ml Ringleader
5 ml, $231.80/100ml
Low Stock
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Maybelline
Super Stay Vinyl Ink Longwear No-Budge Liquid Lipcolor, Highly Pigmented Color and Instant Shine, Punchy, Red Brown
4.2 ml, $247.38/100ml
Low Stock
sale: $11.19, formerly: $13.99
SAVE $2.80
Plus tax
L'Oreal Paris
Colour Riche Lip Stick 754 Sugar Plum
3.6 g, $310.83/100g
Low Stock
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Maybelline
Super Stay Matte Ink Lip Crayon 14HR, Stay Exceptional
5 ml, $207.80/100ml
Low Stock
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Plus tax
Maybelline
Superstay Matte Ink Liquid Lipstick Charmer
5 ml, $239.80/100ml
Low Stock
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Plus tax
Maybelline
Super Stay 24 Color Lip Color & Balm Topcoat 115 Forever Chestnut
4.1 g, $282.68/100g
Low Stock
sale: $11.19, formerly: $13.99
SAVE $2.80
Plus tax
L'Oreal Paris
Lip Color Tropical Coral
3.6 g, $310.83/100g
Low Stock
sale: $11.24, formerly: $12.49
SAVE $1.25
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Overnight Intensive Lip Treatment
7.08 g, $158.76/100g
sale: $11.00, formerly: $13.99
SAVE $2.99
Plus tax
Cover Girl
Outlast Lipstain, Smooth Application Brazen Raisin - 45
1.7 ml, $647.06/100ml
Low Stock
sale: $11.19, formerly: $13.99
SAVE $2.80
Plus tax
L'Oreal Paris
Colour Riche 254 Everbloom
3.6 g, $310.83/100g
Low Stock
sale: $11.19, formerly: $13.99
SAVE $2.80
Plus tax
L'Oreal Paris
Colour Riche 810 Sandstone
4 g, $279.75/100g
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Plus tax
Maybelline
340 Exhilarator Lip Color
5 ml, $231.80/100ml
Low Stock
sale: $11.19, formerly: $13.99
SAVE $2.80
Plus tax
L'Oreal Paris
Colour Riche 140 Mauved
3.68 g, $304.08/100g
Low Stock
Low Stock
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Plus tax
Maybelline
110 Rise To The Top Lip Crayon
1.2 g, $965.83/100g
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Plus tax
Maybelline
Super Stay 24 Color Lip Color & Balm Topcoat 105 Blush On
4.1 g, $282.68/100g
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Plus tax
Cover Girl
Outlast Lipcolor 626 Canyon
1 ea, $10.00/1ea
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Maybelline
Superstay Vinyl Ink Liquid Lip Color, Royal
4.2 ml, $247.38/100ml
Low Stock
sale: $6.29, formerly: $6.99
SAVE $0.70
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Tinted Lip Balm, Pink Blossom
4.25 g, $148.00/100g
sale: $8.99, formerly: $9.99
SAVE $1.00
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm, Cucumber Mint
4.25 g, $211.53/100g
sale: $12.14, formerly: $13.49
SAVE $1.35
Plus tax
Burt's Bees
Moisturizing Lip Balm Shea + Aloe
4.25 g, $285.65/100g
Low Stock
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Maybelline
Super Stay Matte Ink Lip Crayon 14HR, Live On The Edege
5 ml, $207.80/100ml
sale: $7.19, formerly: $7.99
SAVE $0.80
Plus tax
Burt's Bees
Hydrating Lip Oil With Passion Fruit Oil
7.98 g, $90.10/100g
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Plus tax
Maybelline
Lip Color Balm Topcoat 300 Frosted Mauve
2.3 ml, $503.91/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Subscribe & EarnSilk
Soy Milk Alternative, Unsweetened, Dairy Free
1.89 l, $0.28/100ml
sale: $8.00, formerly: $10.00
SAVE $2.00
President's Choice
Peeled Raw Pacific White Shrimp
400 g, $2.00/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $3.29, formerly: $4.49
SAVE $1.20
Prepared in CanadaGay Lea
Sour Cream, Regular 14%
500 ml, $0.66/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Prepared in CanadaPresident's Choice
Blueberries Cultivated
600 g, $0.83/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































