Makeup & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $9.00, formerly: $11.99
SAVE $2.99
Plus tax
Cover Girl
Perfect Point Pencil Black
0.23 g, $39.13/1ea
sale: $8.39, formerly: $10.49
SAVE $2.10
Plus tax
L'Oreal Paris
Voluminious Mascara, Burgundy
8 ml, $104.88/100ml
sale: $12.79, formerly: $15.99
SAVE $3.20
Plus tax
Maybelline
Colossal Bubble Washable Mascara Blackest Black
10 ml, $127.90/100ml
Low Stock
sale: $11.69, formerly: $12.99
SAVE $1.30
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm, Assorted Flavours with Fruit Extracts
4.25 g, $275.06/100g
Low Stock
sale: $10.79, formerly: $13.49
SAVE $2.70
Plus tax
Maybelline
Brow Ultra Slim Slim Black Brown
0.6 g, $1,798.33/100g
sale: $9.00, formerly: $11.99
SAVE $2.99
Plus tax
Cover Girl
Perfect Point Plus Ink Gel Eye Pencil Matte Jet Black - 275
0.28 g, $3,461.54/100g
sale: $14.79, formerly: $18.49
SAVE $3.70
Plus tax
L'Oreal Paris
Lash Paradise Lengthening Mascara,Volume & Length, Waterpoof Blackest Black
10 ml, $147.90/100ml
Low Stock
sale: $8.99, formerly: $9.99
SAVE $1.00
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm, Pomegranate
8.5 g, $105.76/100g
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Plus tax
Method
Smoothing Shampoo Serene Escape
414 ml, $2.90/100ml
sale: $5.40, formerly: $6.00
SAVE $0.60
Plus tax
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm, Watermelon
4.25 g, $127.06/100g
Low Stock
sale: $15.00, formerly: $18.99
SAVE $3.99
Plus tax
Pantene
Miracle Rescue Keratin Leave-In Repair Treatment
225 ml, $6.67/100ml
Low Stock
Low Stock
sale: $11.19, formerly: $13.99
SAVE $2.80
Plus tax
L'Oreal Paris
Colour Riche Lip Color Blushing Berry
3.6 g, $310.83/100g
sale: $14.79, formerly: $18.49
SAVE $3.70
Plus tax
L'Oreal Paris
Lash Paradise Lengthening Mascara, Volume & Length for Up to 24 Hours , Black
10 ml, $147.90/100ml
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Subscribe & EarnSilk
Soy Milk Alternative, Unsweetened, Dairy Free
1.89 l, $0.28/100ml
sale: $8.00, formerly: $10.00
SAVE $2.00
President's Choice
Peeled Raw Pacific White Shrimp
400 g, $2.00/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $3.29, formerly: $4.49
SAVE $1.20
Prepared in CanadaGay Lea
Sour Cream, Regular 14%
500 ml, $0.66/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Prepared in CanadaPresident's Choice
Blueberries Cultivated
600 g, $0.83/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































