Crackers & Cookies
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $1.75, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Dare
Bear Paws Banana Bread Cookies
210 g, $1.43/100g
sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.50
Pepperidge Farm
Goldfish Flavour Blasted Xplosive Pizza Flavoured
180 g, $2.50/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Barnum's
Barnums, Animal Crackers, Cookies, School Snacks
200 g, $2.25/100g
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
Triscuit Cracked Black Pepper & Olive Oil Crackers
200 g, $2.25/100g
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
WHEAT THINS Multigrain Crackers, Baked with the goodness of wheat
180 g, $2.49/100g
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
Chips Ahoy! Rainbow Chocolate Chip Cookies, Resealable pack
258 g, $1.74/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
RITZ Low Sodium Crackers, classic cracker is great for pairing, Eat on its own or topped
180 g, $2.49/100g
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
Ritz Bits Sandwich Crackers Peanut Butter
162 g, $2.77/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
OREO Mini Original Chocolate Sandwich Cookies
200 g, $2.25/100g
sale: $1.75, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Dare
Bear Paws Birthday Cake Cookies
168 g, $1.79/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
Fudgee-O Chocolatey Creme Filled Sandwich Cookies
303 g, $1.48/100g
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
OREO Thins, Original Chocolate Sandwich Cookie, Packable, snackable, and forever dunkable
261 g, $1.72/100g

sale: $2.50, formerly: $3.50
SAVE $1.00
Plus tax
Dare
Veggie Crisps Zesty Ranch
100 g, $2.50/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.50
President's Choice
Sea Salt Baked Pita Crackers
142 g, $2.46/100g
$3.50 Member Price
, formerly: $6.00 Non-Members
Plus tax
The Snack Factory
Pretzel Crisps, Garlic Parmesan
200 g, $3.00/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
Wheat Thins Vegetable Thins 40% Less Fat Crackers
180 g, $2.49/100g
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
RITZ Real Cheddar Cheese Crackers, bite-size, crispy cheesy snack crackers
180 g, $2.49/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
OREO, Golden Vanilla Sandwich Cookies, Packable, snackable, and forever dunkable
270 g, $1.66/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
Teddy Graham Cookies, made in a peanut-free factory, school Snacks
200 g, $2.25/100g

sale: 2 FOR $8.00
, formerly: $4.49
Plus tax
Christie
Crispers Ketchup Flavour
145 g, $3.10/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.49
Quaker
Crispy Minis All Dressed Flavour Brown Rice Chips
100 g, $4.49/100g

sale: $2.50, formerly: $3.50
SAVE $1.00
Plus tax
Dare
Veggie Crisps Sea Salt
100 g, $2.50/100g

sale: 2 FOR $10.00
, formerly: $5.79
Leclerc
Wafer Cookies Café Au Lait Flavoured
240 g, $2.41/100g
sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.50
Pepperidge Farm
Goldfish Cheddar made with Whole Grain
180 g, $2.50/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
Christie
Family Digestive Cookie Biscuit
300 g, $2.00/100g
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
Chips Ahoy! Triple Chocolate Chunks Cookies, Resealable pack
251 g, $1.79/100g
sale: $1.75, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Dare
Bear Paws Brownie Cookies
210 g, $1.43/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
OREO, Maple Creme Sandwich Cookie, Made with Real Quebec Maple Syrup
261 g, $1.72/100g
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
TRISCUIT Balsamic Vinegar & Basil Crackers
200 g, $2.25/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.99
Dare
Ultimate Lemon Crème Cookies
290 g, $1.72/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Cream Cheese Product
227 g, $2.09/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml




















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































