Filters
Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Ruffles
Flavoured Potato Chips, Cheddar & Sour Cream
200 g, $2.65/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
7Up
Zero Sugar Lemon Lime Soft Drink
6x222.0 ml, $0.41/100ml
PC Optimum Offer
sale: $4.25 MIN 2
, formerly: $4.79
President's Choice
Fire-Roasted Tomato Pasta Sauce
600 ml, $0.80/100ml

sale: $4.50, formerly: $4.75
SAVE $0.25
Danone
Low Sugar Yogurt, Strawberry, 8g of Protein
380 g, $1.18/100g
Low Stock

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Caramel Almond Crunch Ice Cream Bar
3x88.0 ml, $2.65/100ml

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.79
Plus tax
Leclerc
Go Pure Fruit & Oat Bars Fieldberry
140 g, $3.42/100g
$5.99
Crave
Creamy Butter Chicken Ravioli Single Serve Meal
300 g, $2.00/100g
1,500 PC Optimum Points
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.79
Plus tax
MiO
Hydrate Orange Electrolyte Drink Mix
48 ml, $9.98/100ml
Out of Stock
sale: $2.33 MIN 3
, formerly: $2.99
Knorr
Sidekicks Rice & Vermicelli Chicken Fried Rice
153 g, $1.95/100g
sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.50
Pepperidge Farm
Goldfish Crisps Baked Snack Crackers Cheddar
177 g, $2.54/100g

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Philadelphia
Pumpkin Spice Cream Cheese Product
227 g, $2.09/100g
sale: $4.25 MIN 2
, formerly: $5.25
Plus tax
Wrigley's
Peppermint Flavoured Sugar Free Chewing Gum, 60 Pieces, 1 Bottle
1 ea, $5.25/1ea

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.49
Yoplait
1% Yogurt Tubes, Cherry, Lime and Blue Raspberry Flavour, Special Edition, Kids Snacks
448 g, $1.00/100g

sale: $1.25, formerly: $2.25
SAVE $1.00
Green Giant
Corn Niblets, Less Salt
341 ml, $0.37/100ml

sale: $5.00, formerly: $7.99
SAVE $2.99
Boursin
Cranberry & Pepper Spreadable Cheese
150 g, $3.33/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Prepared in CanadaPresident's Choice
Blueberries Cultivated
600 g, $0.83/100g

sale: $3.29, formerly: $4.49
SAVE $1.20
Prepared in CanadaGay Lea
Sour Cream, Regular 14%
500 ml, $0.66/100ml

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.90/100g

sale: $7.75, formerly: $7.99
SAVE $0.24
Prepared in CanadaLiberte
Greek 0% Yogurt, Plain, High Protein
750 g, $1.03/100g
sale: $8.00, formerly: $10.00
SAVE $2.00
President's Choice
Peeled Raw Pacific White Shrimp
400 g, $2.00/100g
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Subscribe & EarnSilk
Soy Milk Alternative, Unsweetened, Dairy Free
1.89 l, $0.28/100ml


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































