Filters
Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $8.00, formerly: $9.99
SAVE $1.99
Nestlé
Nesquik Chocolate Syrup
700 ml, $1.14/100ml
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.50
President's Choice
Parmesan Cheese & Garlic Swiss Sticks
100 g, $3.50/100g

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream with Fairtrade Ingredients The Tonight Dough® Non-Gmo
473 ml, $1.48/100ml

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.79
Plus tax
Leclerc
Go Pure Fruit and Oat Bars, Raspberry
140 g, $3.42/100g

sale: $4.50, formerly: $5.49
SAVE $0.99
Plus tax
Simply
Lemonade with Raspberry
1.54 l, $0.29/100ml
$3.50 Member Price
, formerly: $6.00 Non-Members
Plus tax
The Snack Factory
Pretzel Crisps, Everything
200 g, $3.00/100g
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Plus tax
Sparkling Ice
Black Cherry Sparkling Water
503 ml, $0.50/100ml

sale: $5.00, formerly: $7.49
SAVE $2.49
Black Diamond
Medium Cheddar Cheese Sticks
252 g, $1.98/100g

sale: $4.50, formerly: $5.19
SAVE $0.69
Neilson
2% Ultrafiltered Partly Skimmed Milk
1 l, $0.45/100ml
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
TRISCUIT Thin Crisp Garlic Parmesan Crackers
200 g, $2.25/100g

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax
7Up
Lemon Lime Soft Drink
12x355.0 ml, $0.21/100ml
PC Optimum Offer

sale: $2.00 MIN 3
, formerly: $2.29
Peace Tea
Iced Tea Strawberry Lemon Love Can
695 ml, $0.33/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Kraft
Bacon Caesar Salad Dressing
425 ml, $0.82/100ml

sale: $7.00, formerly: $8.00
SAVE $1.00
Maple Lodge Farms LT
Ultimate Chicken Wiener
900 g, $0.78/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.89
Plus tax
Cadbury
DAIRY MILK Almond Milk Chocolate Bar
90 g, $4.32/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g
sale: $8.00, formerly: $10.00
SAVE $2.00
President's Choice
Peeled Raw Pacific White Shrimp
400 g, $2.00/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































