Filters
Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $7.50, formerly: $7.99
SAVE $0.49
Natrel
Vanilla Coffee Creamer
1 l, $0.75/100ml
sale: $4.25 MIN 2
, formerly: $5.25
Plus tax
Wrigley's
Refreshers, Tropical Flavoured Sugar Free Chewing Gum
1 ea, $5.25/1ea

sale: $6.49, formerly: $6.75
SAVE $0.26
Plus tax
President's Choice
Old-Fashioned Style Root Beer Soda
12x355.0 ml, $0.15/100ml
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
No Name
Broken Mandarin Orange Segments in Light Syrup
284 ml, $0.63/100ml

sale: $2.99, formerly: $3.49
SAVE $0.50
Parmalat
Dahi 3% Plain Yogurt
750 g, $0.40/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.50
Plus tax
Quaker
Dipps Granola Bars – Rainbow Chip
150 g, $3.00/100g
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.25
Plus tax
Maison Perrier
Sparkling Water Beverage Forever Lime
1 l, $0.23/100ml
sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Pillsbury
Crescents Pizza Crust, Refrigerated Pre-Made Dough, 1 ct
391 g, $1.23/100g

sale: $5.50, formerly: $7.99
SAVE $2.49
Chapmans
Premium Tahitian Vanilla Bean Ice Cream
2000 ml, $0.28/100ml

sale: $3.00, formerly: $4.00
SAVE $1.00
Plus tax
President's Choice
Mini Tonic Water 6 Pack
6x222.0 ml, $0.23/100ml

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Plus tax
Nestlé
Chunky, King Size, 2 Bars
85 g, $3.52/100g

sale: $8.50, formerly: $10.99
SAVE $2.49
High Liner
Fillets Beer Battered
500 g, $1.70/100g
1,000 PC Optimum Points
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.50
President's Choice
Smoked Whole Responsibly Farmed Mussels In Sunflower Oil
85 g, $2.94/100g
Out of Stock

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Kraft
Calorie-Wise Creamy Poppyseed Salad Dressing
425 ml, $0.82/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml
sale: $8.00, formerly: $10.00
SAVE $2.00
President's Choice
Peeled Raw Pacific White Shrimp
400 g, $2.00/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g

sale: $7.75, formerly: $7.99
SAVE $0.24
Prepared in CanadaLiberte
Greek 0% Yogurt, Plain, High Protein
750 g, $1.03/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































