Makeup & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Low Stock
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Plus tax
Maybelline
Superstay Matte Ink Liquid Lipstick Champion
5 ml, $239.80/100ml
sale: $13.59, formerly: $16.99
SAVE $3.40
Plus tax
Maybelline
Tattoo Brow Easy Peel Off Tint Light Brown
4.6 g, $295.43/100g
sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Plus tax
Revlon
Super Lustrous Lipstick Crème 325 Toast of New York
1 ea, $10.00/1ea
Low Stock
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Maybelline
Super Stay Vinyl Ink Longwear No-Budge Liquid Lipcolor, Striking
4.2 ml, $247.38/100ml
Low Stock
sale: $11.19, formerly: $13.99
SAVE $2.80
Plus tax
L'Oreal Paris
Liquid Lipstick Infallible Lacque Resistance Worth It Medium
4 ml, $279.75/100ml
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Plus tax
Maybelline
Super Stay 24 Color Lip Color Balm Topcoat 200 Eternal Cherry
2.3 ml, $503.91/100ml
Low Stock
sale: $12.79, formerly: $15.99
SAVE $3.20
Plus tax
Maybelline
Eye Makeup Falsies Surreal Washable Mascara, Very Black
10 ml, $127.90/100ml
Low Stock
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Maybelline
Superstay Vinyl Ink Liquid Lip Color, Wicked
4.2 ml, $247.38/100ml
Low Stock
sale: $13.99, formerly: $17.49
SAVE $3.50
Plus tax
L'Oreal Paris
True Match Radiant Serum Concealer N1
10 ml, $139.90/100ml
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Plus tax
Cover Girl
Outlast Lipcolor 555 Blossom Berry
1 ea, $10.00/1ea
Low Stock
sale: $11.19, formerly: $13.99
SAVE $2.80
Plus tax
L'Oreal Paris
Colour Riche 752 Classic Wine
4 g, $279.75/100g
Low Stock
sale: $13.99, formerly: $17.49
SAVE $3.50
Plus tax
L'Oreal Paris
True Match Radiant Serum Concealer With Hyaluronic Acid & Caffeine C3
10 ml, $139.90/100ml
sale: $17.59, formerly: $21.99
SAVE $4.40
Plus tax
L'Oreal Paris
Concealer Infallible Full Wear, One-Swipe Complete Coverage, Matte Finish, Longwear Up to 24hr, Cashmere
10 ml, $175.90/100ml
Low Stock
Low Stock
sale: $17.59, formerly: $21.99
SAVE $4.40
Plus tax
L'Oreal Paris
Concealer Infallible Full Wear, One-Swipe Complete Coverage, Matte Finish, Longwear Up to 24hr, Ivory
10 ml, $175.90/100ml
Low Stock
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Plus tax
Maybelline
Super Stay 24 Color Lip Color & Balm Topcoat 050 Unlimited Raisin
4.1 g, $282.68/100g
sale: $12.79, formerly: $15.99
SAVE $3.20
Plus tax
Maybelline
Eye Makeup Falsies Surreal Washable Mascara, Brownish Black
10 ml, $127.90/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
President's Choice
White Cheddar Deluxe Macaroni and Cheese Dinner
200 g, $0.90/100g
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Cream Cheese Product
227 g, $2.09/100g
sale: $8.00, formerly: $10.00
SAVE $2.00
President's Choice
Peeled Raw Pacific White Shrimp
400 g, $2.00/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































