Makeup & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Low Stock
sale: $7.19, formerly: $8.99
SAVE $1.80
Plus tax
Rimmel London
BB Cream Light Medium
1 ea, $7.19/1ea
Low Stock
sale: $15.99, formerly: $19.99
SAVE $4.00
Plus tax
L'Oreal Paris
Bb Cream Magic Skin Beautifier Medium
30 ml, $53.30/100ml
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Plus tax
Revlon
Colorstay Lipliner Chocolate
1 ea, $10.00/1ea
Low Stock
sale: $8.00, formerly: $9.99
SAVE $1.99
Plus tax
Cover Girl
CG Smoothers Concealer 715 Medium
4 g, $2.00/1ea
sale: $11.19, formerly: $13.99
SAVE $2.80
Plus tax
L'Oreal Paris
Paris Ny Lipstick
3.6 g, $310.83/100g
Low Stock
sale: $13.99, formerly: $17.49
SAVE $3.50
Plus tax
L'Oreal Paris
True Match Radiant Serum Concealer C2
10 ml, $139.90/100ml
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Plus tax
Maybelline
SuperStay Matte Ink Liquid Lipstick Makeup, Long Lasting, High-Impact Lip Colour, Up to 16 hours, Ringleader, 175, Mauve Pink, 5 ml Ringleader
5 ml, $231.80/100ml
Low Stock
sale: $15.99, formerly: $19.99
SAVE $4.00
Plus tax
Maybelline
Super Stay Tint Foundation With Vitamin C* 110
30 ml, $53.30/100ml
Low Stock
sale: $22.39, formerly: $27.99
SAVE $5.60
Plus tax
L'Oreal Paris
Hyaluronic Tinted Serum True Match Nude 0.5-2 Very Light
30 ml, $74.63/100ml
Low Stock
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Plus tax
Maybelline
Super Stay Matte Ink Lip Crayon 14HR, Stay Exceptional
5 ml, $207.80/100ml
sale: $7.19, formerly: $8.99
SAVE $1.80
Plus tax
Rimmel London
Scandaleyes Waterproof Kohl Kajal 001 Black
1 ea, $719.00/100ea
sale: $6.29, formerly: $6.99
SAVE $0.70
Plus tax
Burt's Bees
Magnolia Tinted Lip Balm
4.25 g, $148.00/100g
Low Stock
Low Stock
sale: $11.19, formerly: $13.99
SAVE $2.80
Plus tax
L'Oreal Paris
Colour Riche, Lip Stick 843 Toasted Almond
3.6 g, $310.83/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Cream Cheese Product
227 g, $2.09/100g
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
President's Choice
White Cheddar Deluxe Macaroni and Cheese Dinner
200 g, $0.90/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































