Rice, Noodles & Pantry
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $2.48, formerly: $2.75
SAVE $0.27
Thai Kitchen
Premium Unsweetened Coconut Milk
400 ml, $0.62/100ml
sale: $4.88, formerly: $9.48
SAVE $4.60
Samyang
Stir-Fried Noodle Hot Chicken Ramen, Carbo
650 g, $0.75/100g
sale: $4.88, formerly: $5.99
SAVE $1.11
Nong Shim
Shin Noodle Soup Ramyun Noodles With Soup Mix Gourmet Spicy
480 g, $1.02/100g
sale: $2.28, formerly: $2.50
SAVE $0.22
Rooster
Vermicelli Longkou Pancit Sotanghon
8x50.0 g, $0.57/100g

sale: $2.88, formerly: $3.00
SAVE $0.12
Rooster
Sweetened Condensed Milk
300 ml, $0.96/100ml
sale: $4.88, formerly: $9.50
SAVE $4.62
Samyang
Buldak Stir-Fried Noodle Cream Carbonara Hot Chicken Flavor Ramen
650 g, $0.75/100g
sale: $4.88, formerly: $8.99
SAVE $4.11
Samyang
Hot Chicken Flavor Ramen Stir-Fried Noodle
5x140.0 g, $0.70/100g
sale: $7.88, formerly: $9.99
SAVE $2.11
Kikkoman
Soy Sauce All Purpose Seasoning Less Sodium
591 ml, $1.33/100ml
2,000 PC Optimum Points
sale: $3.48, formerly: $3.79
SAVE $0.31
Indomie
Mi Goreng Barbeque Chicken Flavour Instant Noodles
425 g, $0.82/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $8.00, formerly: $10.00
SAVE $2.00
President's Choice
Peeled Raw Pacific White Shrimp
400 g, $2.00/100g

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Cream Cheese Product
227 g, $2.09/100g

sale: $7.00, formerly: $11.99
SAVE $4.99
Plus tax
Prepared in CanadaSpongeTowels
Sponge Towels Ultra
3 ea, $2.33/1ea
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
President's Choice
White Cheddar Deluxe Macaroni and Cheese Dinner
200 g, $0.90/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml

sale: $7.00, formerly: $14.99
SAVE $7.99
Plus tax
Prepared in CanadaCashmere
Soft & Thick Toilet Paper, 12 Double Rolls = 24 Single Rolls
12 ea, $0.58/1ea
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Subscribe & EarnSilk
Soy Milk Alternative, Unsweetened, Dairy Free
1.89 l, $0.28/100ml




















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































