
Fall essentials
We've got what you need this fall.
Savour the harvest season's best produce picks.

$8.00
President's Choice
3 l, $0.27/100ml
1,500 PC Optimum Points

sale: $4.00, formerly: $4.99
SAVE $0.99
Plus tax
1 ea, $0.34/100g
sale: $8.00, formerly: $9.00
SAVE $1.00
No Name
2.72 kg, $0.29/100g
Discover deals and offers only available with PC Optimum™.
$3.50 Member Price
, formerly: $6.00 Non-Members
Plus tax
The Snack Factory
200 g, $3.00/100g
$4.00 Member Price
Limit 99, after limit $7.00
, formerly: $7.00 Non-Members
Plus tax
Everyday Essentials
1 ea, $7.00/1ea

$15.00 Member Price
, formerly: $16.99$16.00 Non-Members
SAVE $0.99
Maple Leaf
375 g, $42.67/1kg $4.27/100g

$15.00 Member Price
, formerly: $16.99$16.00 Non-Members
SAVE $0.99
Maple Leaf
400 g, $40.00/1kg $4.00/100g
$30.00 Member Price
, formerly: $70.00 Non-Members
Plus tax
President's Choice
1 ea, $70.00/1ea

$13.99 Member Price
, formerly: $26.99$19.99 Non-Members
SAVE $7.00
Plus tax
Cashmere
20 ea, $1.00/1ea

$15.00 Member Price
, formerly: $16.99$16.00 Non-Members
SAVE $0.99
Maple Leaf
375 g, $4.27/100g
$2.75 Member Price
, formerly: $3.29 Non-Members
Hot Kid
50 g, $6.58/100g
$12.00 Member Price
, formerly: $14.50 Non-Members
Plus tax
ORDO
1 ea, $14.50/1ea

$13.99 Member Price
, formerly: $23.99$19.99 Non-Members
SAVE $4.00
Plus tax
SpongeTowels
6 ea, $3.33/1ea
$3.00 Member Price
, formerly: $3.79$3.50 Non-Members
SAVE $0.29
Hot Kid
60 g, $5.83/100g
$12.00 Member Price
, formerly: $14.50 Non-Members
Plus tax
ORDO
1 ea, $14.50/1ea

$15.00 Member Price
, formerly: $16.99$16.00 Non-Members
SAVE $0.99
Maple Leaf
375 g, $42.67/1kg $4.27/100g

$13.99 Member Price
, formerly: $30.99$19.99 Non-Members
SAVE $11.00
Plus tax
Cashmere
20 ea, $1.00/1ea

$13.99 Member Price
, formerly: $20.99$19.99 Non-Members
SAVE $1.00
Plus tax
Scotties
12 ea, $1.67/1ea
$20.00 Member Price
, formerly: $35.00 Non-Members
Plus tax
President's Choice
1 ea, $35.00/1ea
$20.00 Member Price
, formerly: $26.00$24.00 Non-Members
SAVE $2.00
Plus tax
President's Choice
5x1.0 ea, $4.80/1ea
Low Stock
$10.00 Member Price
, formerly: $15.00 Non-Members
Plus tax
President's Choice
1 ea, $15.00/1ea
Low Stock
$3.50 Member Price
, formerly: $6.00 Non-Members
Plus tax
The Snack Factory
200 g, $3.00/100g
$3.00 Member Price
, formerly: $3.79$3.50 Non-Members
SAVE $0.29
Hot Kid
50 g, $7.00/100g
$12.00 Member Price
, formerly: $14.50 Non-Members
Plus tax
ORDO
1 ea, $14.50/1ea
$2.75 Member Price
, formerly: $3.29 Non-Members
Hot Kid
50 g, $6.58/100g
$20.00 Member Price
, formerly: $22.50 Non-Members
Plus tax
President's Choice
1 ea, $22.50/1ea
$3.50 Member Price
, formerly: $6.00 Non-Members
Plus tax
The Snack Factory
200 g, $3.00/100g
$3.00 Member Price
, formerly: $3.79$3.50 Non-Members
SAVE $0.29
Hot Kid
50 g, $7.00/100g
$3.50 Member Price
, formerly: $6.00 Non-Members
Plus tax
The Snack Factory
200 g, $3.00/100g
$2.75 Member Price
, formerly: $3.29 Non-Members
Hot Kid
50 g, $6.58/100g
$3.50 Member Price
, formerly: $6.00 Non-Members
Plus tax
The Snack Factory
200 g, $3.00/100g
$2.75 Member Price
, formerly: $3.29 Non-Members
Hot Kid
50 g, $6.58/100g
$3.50 Member Price
, formerly: $6.00 Non-Members
Plus tax
The Snack Factory
141 g, $4.26/100g
$3.00 Member Price
, formerly: $3.79$3.50 Non-Members
SAVE $0.29
Hot Kid
60 g, $5.83/100g
$3.50 Member Price
, formerly: $6.00 Non-Members
Plus tax
The Snack Factory
141 g, $4.26/100g
$3.00 Member Price
, formerly: $3.79$3.50 Non-Members
SAVE $0.29
Hot Kid
50 g, $7.00/100g