Candy & Chocolate
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $3.00, formerly: $5.00
SAVE $2.00
Plus tax
Maynards
Swedish Berries Candy, Gummy Candy, Sharing Size
315 g, $0.95/100g
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Plus tax
Maynards
Fuzzy Peach Candy Gummy Candy
154 g, $2.14/100g
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Plus tax
Maynards
Swedish Berries Candy, Gummy Candy, Canada’s #1 candy brand
154 g, $2.14/100g
sale: $3.00, formerly: $5.00
SAVE $2.00
Plus tax
Maynards
Fuzzy Peach Candy, Gummy Candy, Sharing Size
308 g, $0.97/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax
Nestlé
Aero Truffle Salted Caramel, Milk Chocolate
105 g, $3.80/100g
sale: $3.00, formerly: $5.00
SAVE $2.00
Plus tax
Maynards
Sour Patch Kids Original Candy, Gummy Candy, Sharing Size
315 g, $0.95/100g
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
Plus tax
Lindt
EXCELLENCE Madagascar 70% Cacao Dark Chocolate Bar
100 g, $5.99/100g

sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.49
Plus tax
Cadbury
DAIRY MILK Fruit & Nut Milk Chocolate Bar
180 g, $3.61/100g
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
RITZ Original Crackers, Rich and buttery tasting, flaky
180 g, $2.49/100g
sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax
Hershey's
Creamy Milk Chocolate With Whole Almonds Family Size Bar
100 g, $3.99/100g
sale: $2.69, formerly: $2.99
SAVE $0.30
Plus tax
Tunnock's
Caramel Milk Chocolate Coated Wafer Biscuit
120 g, $2.24/100g
sale: $2.25 MIN 2
, formerly: $3.00
Plus tax
Wrigley's
Wintermint-Ascent Flavoured Sugar Free Chewing Gum, 1 Sticks, 1 Pack
15 ea, $0.20/1ea

sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.49
Plus tax
Cadbury
DAIRY MILK Milk Chocolate Bar with MINI EGGS
180 g, $3.61/100g
sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Kinder
CHOCOLATE/CHOCOLAT Milk Chocolate Bar With A Milky Filling, 6 Individually Wrapped Bars Per Pack
126 g, $4.36/100g
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
Plus tax
Lindt
EXCELLENCE Raspberry Dark Chocolate Bar
100 g, $5.99/100g
sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Kinder
SURPRISE Milk Chocolate Eggs with Toys, Pink Edition, 3 Pack
60 g, $9.15/100g
sale: $4.00, formerly: $4.79
SAVE $0.79
Plus tax
Ritter Sport
Dark Chocolate with Whole Hazelnuts
100 g, $4.00/100g

sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.49
Plus tax
Cadbury
DAIRY MILK Hazelnut Milk Chocolate Bar
180 g, $3.61/100g
Out of Stock
sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $7.49
Plus tax
Hershey's
Creamy Milk Chocolate With Whole Almonds
172 g, $4.35/100g
sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax
Hershey's
Signature Dark Almonds & Coffee Bar
100 g, $3.99/100g

sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.99
Plus tax
Cadbury
DAIRY MILK Fruit & Nut Milk Chocolate Bar
38 g, $5.24/100g
sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Cadbury
MR. BIG Chocolatey Candy Bars, Sweet Treat, Multipack 4 pack
200 g, $3.50/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml
sale: $7.00, formerly: $9.00
SAVE $2.00
Plus tax
Subscribe & EarnPresident's Choice
Max Strength and Thickness Paper Towels 3=6 Rolls
3x98.0 ea, $7.00/1ea

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Cream Cheese Product
227 g, $2.09/100g


























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































