Bacon
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.50
President's Choice
Applewood Smoked Bacon
375 g, $2.00/100g
sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.50
President's Choice
Dry-Cured Thick Cut Naturally Smoked Bacon
375 g, $1.73/100g

sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $9.00
Schneiders
Hickory Smoked 50% Less Salt Bacon
375 g, $2.40/100g

sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $9.00
Schneiders
Hickory Smoked Classic Cut Bacon
375 g, $2.40/100g

sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $9.00
Maple Leaf
Lazy Maple Natural Bacon
375 g, $2.40/100g
sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.50
President's Choice
Maple Flavoured Naturally Smoked Bacon
375 g, $1.73/100g

sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $9.00
Maple Leaf
Natural Less Salt Bacon
375 g, $2.40/100g

sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $9.00
Maple Leaf
Original Natural Bacon
375 g, $2.40/100g

sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.50
President's Choice
Smoky Bonfire Double-Smoked Bacon
375 g, $2.00/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $7.00, formerly: $11.99
SAVE $4.99
Plus tax
Prepared in CanadaSpongeTowels
Sponge Towels Ultra
3 ea, $2.33/1ea

sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Blueberries Cultivated
600 g, $0.75/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $4.00, formerly: $4.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaGay Lea
Sour Cream, Regular 14%
500 ml, $0.80/100ml

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Cream Cheese Product
227 g, $2.09/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.64/100g

sale: $7.00, formerly: $14.99
SAVE $7.99
Plus tax
Prepared in CanadaCashmere
Soft & Thick Toilet Paper, 12 Double Rolls = 24 Single Rolls
12 ea, $0.58/1ea






































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































